Bachelor - Bergen og Oslo
HR, organisasjonspsykologi og ledelse
Denne HR-utdanningen er både praktisk og forskningsbasert. Studiet vil gi deg verktøyene til å utvikle organisasjonen din, og få det beste ut av relasjonene mellom medarbeidere.
- Høyskolen Kristiania
- Studier
- Bachelor
- HR, organisasjonspsykologi og ledelse
Dette studiet har rullerende opptak
Du kan søke opptak så lenge det er ledige plasser igjen.
For å kunne utvikle, endre og skape velfungerende organisasjoner, må vi starte med å forstå hva som motiverer, driver og påvirker menneskene som jobber der. Med denne utdanningen lærer du blant annet om ledelse og lederutvikling. Du vil få innsikt i hvordan vi mennesker formes av arbeidsmiljøet og kolleger rundt oss, og hvordan vi kan gjøre kloke valg i en rekrutteringsprosess.
Du vil rett og slett få en forståelse for hvorfor organisasjonspsykologi er viktig for relasjoner, og dermed arbeidsplassens resultater og prestasjoner. HR har vært et område som har tiltrukket seg medarbeidere med mange forskjellige bakgrunner. Men den voksende betydningen av HR i organisasjoner stiller også høyere krav til relevant HR-utdannelse – noe som Høyskolen Kristiania tilbyr med dette programmet.
Hva lærer du?
Gjennom en bachelorgrad i HR, organisasjonspsykologi og ledelse lærer du om grunnleggende tema i HR-faget. Studiet byr på varierte fag, som blant annet inkluderer:
- Arbeidsmiljø og psykologi
- Sosialpsykologi, gruppe- og teamutvikling
- Personlighetspsykologi og seleksjonsmetoder
- Ledelse og lederutvikling
- Ledelse i endring og omstilling
I løpet av studietiden vil du få bryne deg på flere praktiske oppgaver, og møte kjente gjesteforelesere som gir deg et innblikk i hvilke utfordringer ulike bedrifter står i.
Etter endt studieløp kan du også velge å spesialisere deg i ytterligere ett år innen en av våre andre HR-utdanninger. På den måten får du to bachelorgrader på fire år.
Hva kan du bli?
Denne utdanningen gir deg et bredt utvalg av karrieremuligheter. Etter studiet kan du for eksempel jobbe som:
- HR-spesialist med fordypning innen ulike felt, som blant annet trygde- og arbeidsrett, sykefravær og helse og trivsel.
- HR Manager med ansvar for å lede det strategiske og operative HR-arbeidet, sikre god personalpolitikk, sikre alle HR-, HMS- og opplæringsrutiner og støtte ledelsen i relevant beslutninger.
- Konsulent i medarbeider- og lederutvikling med ansvar for å kartlegge behov og muligheter blant ansatte og ledere, bidra til kompetanseutvikling og styrke samarbeidet, effektiviten og trivselen på arbeidsplassen.
- Konsulent i endrings- og omstillingsprosesser, blant annet med ansvar for smidig dialog, gode forberedelser og planlegging, slik at endringer kan gjennomføres mest mulig sømløst og effektivt.
Studiet kvalifiserer deg også til stillinger som team- og avdelingsleder, eller undervisnings- og kursstillinger. Tidligere studenter har blant annet fått jobb som:
- Rådgiver kompetanseutvikling / HR-sjef for JM Norge
- HR-konsulent i Oslo Kommune
- Prosjektkoordinator i Veidekke
- HR-assistent i Orkla
To studenter
-
Les hvorfor Anne Helene stortrives på studiet.
Derfor er HR-studiene så viktige
Med en bachelorgrad i HR blir Anne Helene Søreng en viktig del av arbeidet med å styrke arbeidsmiljøet og de menneskelige ressursene.Les hvorfor Anne Helene stortrives på studiet. -
Les hvorfor Vilde valgte HR-studier.
Motivasjonen er mennesket på arbeidsplassen
Vilde var aldri i tvil om at hun ville jobbe med mennesker. Nå drives hun av en motivasjon for å skape et best mulig arbeidsmiljø for andre.Les hvorfor Vilde valgte HR-studier.
Slik er det å være Kristiania-student
Vi som jobber med HR vet at mennesker som har det godt, presterer godt. På Kristiania vil du derfor bli inkludert i et klassemiljø der du får gode venner og der du samhandler faglig i grupper. Det forventes at du deltar aktivt i undervisningen og legger ned en stor egeninnsats. I tillegg til fagkompetansen, vil du også oppleve stor personlig utvikling. Arbeidslivet ønsker kandidater som kjenner seg selv, som kolleger elsker å jobbe sammen med, som skriver godt og som kan presentere muntlig. Alle disse ferdighetene vil du få trening i på Kristiania.
Vi vet at det å være student handler om mye mer enn å studere. Derfor jobber vi hele tiden med å ivareta studentene våre, både gjennom sosiale arrangementer, foreninger og tett oppfølging. Hos oss kan du bli med på alt fra konserter og fester, til filmvisninger og sosiale hyggekvelder. Målet vårt er at alle skal få en spennende studiehverdag – også utenfor klasserommet.
Studiedetaljer

Noe du lurer på? Vi hjelper deg gjerne!
Flere artikler fra våre HR-studier
- Bachelor HR, organisasjonspsykologi og ledelseLes mer
Få enda flere karrieremuligheter med en dobbel bachelorgrad i HR
HR-bransjen etterspør ansatte med bredere kompetanse. Derfor lanserer Høyskolen Kristiania tre doble bachelorgrader innen HR. - Bachelor i HR og personalledelseLes mer
– Det er aldri for sent å studere
Etter 30 år i arbeidslivet vendte Wenche Sælen (56) tilbake til studiene. Da falt valget på Bachelor i HR og personalledelse ved Høyskolen Kristiania. - Bachelor HR, organisasjonspsykologi og ledelseLes mer
Her er de mest fornøyde studentene
Disse Høyskolen Kristiania-studentene er blant landets mest fornøyde. - Bachelor i HR og personalledelseLes mer
Bachelorgraden i HR ble starten på en internasjonal karriere
Mathias skreddersydde bachelorgraden i HR og personalledelse og gjør i dag karriere hos Salesforce i London.

Søk på Bachelor i HR, organisasjonspsykologi og ledelse
Legg studiet til i søknadsskjema nå og finn det igjen når du er klar for å sende inn søknaden din.