5 mennesker sitter i en trapp og smiler.
Bak fra venstre: Thomas Olsen og Daniel Alexander Smith Dahl. Framme fra venstre: Linda Bakken, Kine Birgitte Slettbakk og Silja Bredeveien. Foto: Tevje Akerø

Som fagskolestudent er det mange arenaer på skolen der du får muligheten til å engasjere deg og være med å påvirke din egen studiehverdag. I vår har vi hatt en prosjektgruppe på Fagskolen Kristiania som har jobbet med temaet studentbruk i våre nye lokaler i Rosenkrantz gate.

Formålet har vært å involvere studentene i bruken av nye lokalene. Prosjektgruppen har bestått av Kine Birgitte Slettbakk (student på Musikk- og lyddesign), Thomas Olsen (student på Reklame og merkekommunikasjon), Daniel Alexander Smith Dahl (student på Spillutvikling), Stephanie Erso (student på Spillgrafikk og animasjon) og Sofie Gåsvik (student på Prosjektledelse) , i tillegg til Linda Bakken og Silja Bredeveien som er ansatte i Avdeling for studentoppfølging.

– Hvorfor valgte dere å bli med i prosjektgruppen?

– For å bli bedre kjent med skolen. Jeg liker å være delaktig og ha en mulighet til å påvirke, sier Thomas fra Reklame og merkekommunikasjon.

– Få mulighet til å være med på å påvirke det sosiale som skal skje på skolen. Sosiale aktiviteter er også en viktig del av det å være student, mener Daniel fra Spillutvikling.

– Jeg vil være med på å bidra til at medstudenter får en fin studietid, sier Kine Birgitte fra Musikk- og lyddesign.

Fokuset i prosjektgruppen har vært målet om å bygge et godt studentmiljø på tvers av ulike studier. De ønsker også å fremme de tilbudene som allerede finnes bedre.

– Hvordan har det vært å være med i prosjektet?

– Det har vært interessant, gøy å kjenne på at en har noe å si og at en kan være med på å gjøre en forskjell, sier de engasjerte studentene.

De oppfordrer andre studenter til å engasjere seg slik de har gjort av to enkle grunner:

1. Det er spennende å være med i et reelt prosjekt.

2. Engasjement gir erfaring!

Skal presentere for fagskoleledelsen

Prosjektgruppen har hatt flere møter og fikk presentere prosjektet sitt for Tilltsutvalget 3. april. Neste steg i prosessen er å levere forslagene deres til selveste fagskoleledelsen.