Kristianias avgangsstudenter står samlet på scenen under avgangsseremonien, iført bunader, kjoler og dresser.
Et stolt øyeblikk for Kristianias avgangsstudenter, som markerer slutten på studiene og starten på det neste kapittelet.Foto: Kristiania

Dette er ikke bare en markering av studentenes prestasjoner på skolebenken og fullførte studier, men også startskuddet for det som kommer videre. Noen skal studere videre, mens andre tar steget ut i arbeidslivet.

Vi på Kristiania er stolte av studentene våre og håper de tar seg tid til å stoppe opp og nyte øyeblikket – det har de fortjent. 

Kvinne kledd i bunad holder tale på scenen under avgangsseremoni ved Kristiania.
Det var mange fine ord fra scenen under årets avgangsseremonier.Foto: Kristiania.

Forbilde for yngre søsken

Zahra står på takterrassen på Campus Kristiania i Kirkegata, med bygningen i bakgrunnen.
Zahra ønsker å vise sine yngre søsken hva man kan oppnå hvis man jobber hardt og står på.Foto: Kristiania.

Vi tok en prat med Zahra Shirzad, en av avgangsstudentene våre, som har fullført bachelorgraden sin i HR, organisasjonspsykologi og ledelse.

Som den første i familien sin med høyere utdanning har dette vært en viktig milepæl for Zahra, men også for familien hennes.  

Det var en stor dag å se hvor glade foreldrene mine ble under avgangsseremonien.

– Mamma har alltid sagt at hun drømmer gjennom meg, og det kjenner jeg på nå. Det var en stor dag å se hvor glade foreldrene mine ble under avgangsseremonien, forteller hun.

Zahra er spesielt stolt over å kunne være et forbilde for sine yngre søsken, og vise dem hva man kan få til hvis man jobber hardt og står på.

Bildelenke til kontaktside.

Noe du lurer på?

Vi svarer på det meste om studier, opptakskrav og mer.

Spør en student her!

Aktiv i studentmiljøet

Zahra beskriver studietiden som både gøyal og lærerik. Hun har vært aktiv i studentmiljøet, blant annet som kommunikasjonsansvarlig, tillitsvalgt og studentrepresentant.

Gjennom studiet og verv har hun bygge relasjoner og vokst både faglig og som menneske. Hun oppfordrer kommende studenter til å benytte seg av alle mulighetene de har på skole og i studentforeninger.

– Det er så givende, du møter så mange mennesker og lærer så mye om deg selv, sier hun.    

Vi gratulerer Zahra og alle avgangsstudentene våre, og ser frem til å se alt de får til i fremtiden!

Dette kan du studere + Veiledning

  • En gruppe unge gutter og jenter går på rekke mot kameraet i et bymiljø. De smiler og ser blide ut.

    Dette kan du studere

    Vi tilbyr studier innen fagområdene HR, markedsføring og kommunikasjon, Teknologi, innovasjon og økonomi, Kunst, design og medier, og Helse, psykologi og pedagogikk.
    Se alle dine muligheter her!
  • Bildelenke til kontaktside.

    Bestill studieveiledning

    Har du spørsmål om studier ved Kristiania, hvordan man søker, opptakskrav eller hvordan livet som student egentlig er? Spør våre studentambassadører her!
    Spør en student!