Ble tilbudt jobb før hun var ferdig utdannet
Alexandria Nakpil Følsvik sikret seg sin drømmejobb før hun var ferdig med å studere.
- Navn: Alexandria Nakpil Følsvik
- Studerer: Bachelor i hotelledelse
28-åringen sikret seg jobb på Thon Hotel Rosenkrantz, Bergens mest populære hotell på TripAdvisor, før hun var ferdig bachelorgraden sin i hotelledelse. I dag er hun hovmester og mellomleder ved hotellet, og er ikke i tvil om at hun har valgt riktig utdannelse.
– Jeg har alltid vært glad i å være gjest, og jeg har jobbet innenfor serviceyrket lenge. Derfor tenkte jeg at dette studiet ville gi meg en mer helhetlig forståelse av hvordan bedrifter fungerer, forteller hun.
Trivsel fører til bedre læring. I alle fall for min del!
I Bergen fant hun et studiemiljø som fremmer både det faglige så vel som det sosiale.
– Kristiania er flink til å tilrettelegge for et godt studiemiljø, fordi trivsel fører til bedre læring. I alle fall for min del! sier hun med et bredt smil.

Noe du lurer på? Vi hjelper deg gjerne!
Med en bachelor i hotelledelse får du en utdanning som gjør at du kan påta deg ulike roller i en spennende bransje som skal forvalte og styrke merkevaren Norge inn i fremtiden. Hotellbransjen er en bransje hvor du kan jobbe deg oppover, men som du nå trenger et studium i for å kunne bli en leder.
– Studiet har gjort meg klar for jobben. Foreleserne er veldig flinke, og de har masse erfaring som de tar med inn i klasserommet. Dette gjør at jeg forstå teorien mye bedre.

Entreprenørdrømmen
Kristiania har utdannet flere unge entreprenører og gründere, spesielt gjennom utdanningen Bachelor i kreativitet, innovasjon og forretningsutvikling, som legger spesielt vekt på dette. Men også i de andre studiene oppfordrer man studentene til å tenke nytt og kreativt, inkludert den Bachelor graden Alexandria tar i Hotelledelse. Spør du Alexandria hva drømmen er, kommer svaret raskt:
– Drømmen er å en gang starte min egen virksomhet: Eget hotell, egen restaurant, et eget konsept – det hadde vært utrolig gøy å bestemme litt selv og være kreativ med et godt team.
– For de som vurderer å studere på HK Bergen ville jeg bare sagt ja, jeg vil anbefale det! Studentmiljøet er veldig bra, det er en mindre skole med mindre klasser, du får en unik oppfølging av foreleserne og det er lett å bli kjent med andre studenter, avslutter hun.
Bergen + hvorfor Kristiania
